6.03.2019r. Dyrektor MOK wzięła udział w międzynarodowej konferencji „Dziedzictwo kulturowe jako ważny element lokalnego i regionalnego rozwoju”, która odbyła się w Rzeszowie. Organizatorem była Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z t2i Technology Transfer and Innovation z Włoch, którzy wraz z dziesięcioma innymi instytucjami i podmiotami z ośmiu regionów Europy Centralnej tworzą partnerstwo projektu „ARTISTIC”. Konferencję objęli patronatem honorowym Wojewoda Podkarpacki i Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Konferencja otworzyła akcje pilotażowe mające na celu wsparcie procesu wdrażania i rozwijania projektów kulturalnych o potencjale biznesowym oraz pomogła dopasować pomysły z zakresu niematerialnego dziedzictwa kulturowego do oczekiwań potencjalnych inwestorów, łącząc w ten sposób aspekty kulturowe i marketingowe.