Zbiory (stan na 31.12.2018)

Księgozbiór Biblioteki Publicznej w Rudniku nad Sanem z filiami liczy 29 638 woluminów, w tym:

• Biblioteka w Rudniku 14 156 wol.
  • Filia w Kopkach 7 182 wol.
  • Filia w Przędzelu 8 300 wol.

Biblioteka Publiczna w Rudniku oraz jej Filie są bibliotekami uniwersalnymi, gromadzącymi piśmiennictwo ze wszystkich dziedzin wiedzy, dla wszystkich grup użytkowników.
Gromadzi: literaturę piękną dla dorosłych, literaturę piękną dla dzieci, literaturę popularnonaukową, lektury. Ponadto kompletuje wydawnictwa regionalne, literaturę i inne materiały związane z wikliniarstwem i koszykarstwem naszego regionu, dokumenty życia społecznego. Prenumeruje prasę i opracowuje kartotekę wycinków prasowych.
Książki zgromadzone w wypożyczalni udostępniane są na zewnątrz i tutaj czytelnicy mają wolny dostęp do półek.
Zbiory gromadzone w czytelni udostępniane są tylko na miejscu.Cały księgozbiór został sklasyfikowany według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD).

Wypożyczanie książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych oraz ich udostępnianie na miejscu jest bezpłatne.