W dniach 1-2 marca 2019r. Dyrektor MOK Anna Straub oraz kustosz Aneta Jakubowska wzięły udział w konferencji „Turystyczny Szlak Dobrego Smaku”. Celem projektu jest promocja obszaru 6 partnerskich Lokalnych Grup Działania, poprzez wykorzystanie posiadanych zasobów lokalnego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego dla zbudowania wspólnej marki regionu. Projekt będzie obejmował 200 atrakcji turystyczno – rekreacyjnych. Atrakcje pogrupowane w 4 ścieżkach tematycznych (smakowita, muzealna, aktywna, kulturalna) zawierać będą największe skarby Północnego Podkarpacia prezentując: ludzi regionu, aktywne organizacje, kulinaria, cykliczne imprezy, walory przyrodnicze i turystyczne, zabytki, izby regionalne (muzea, galerie), bazę noclegową i gastronomiczną, punkty widokowe oraz lokalne produkty. Promocja odbędzie się za pomocą takich materiałów i narzędzi jak: warsztaty, filmy promocyjne, wirtualne spacery, albumy, mapy, kolorowanki dla dzieci, gry edukacyjne, konferencje, tablice informacyjne oraz stoiska na imprezach lokalnych.