AktualnościAktualności Biblioteka

Dnia 14.06.2018r. w Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną wraz ze Szkołami Gminy Rudnik nad Sanem. Gościem specjalnym był poeta, laureat międzynarodowych konkursów P. Zbigniew Szczębara. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, czytelnicy biblioteki oraz mieszkańcy gminy. Program artystyczny w ciekawy sposób przedstawił losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918 łącząc treści historyczne, piosenki i poezję. Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali tej szczególnej lekcji patriotyzmu, która pozwoliła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone podziękowania za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.